Главная | Поиск | Войти | Зарегистрироваться | Контакты | Реклама
Привет, Гость. |

Украинский Бизнес Форум

Сен 24 2018 (10:50)

Налоги юридических лиц Налоги физических лиц Регистрация Вопросы Льготы
Форумы о бизнесе \ Налоги \ Вопросы \ Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону. (Author: Юрий УА)
Модератор: RAVEman
Страницы:  [1]  2  следующая  последняя »  
Ответить
Создать тему

Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.

Юрий УА
Advanced
Private Message  Email 
Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.    (Сен 07 2010 23:00   |  #8935) Цитировать
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Помогите разобраться в юридическо єкономически данными и моими логическими ошибками.

Исходная ситуация ООО на ЕН 10%, мое ЧП на ЕН (я иностранец учредитель ООО), ЧП сестры на ЕН.

Производственное помещение мое, как физлица.

Фирмы производство и реализация детской мебели.

Цель официально правильная деятельность с разумным налогооблажением.

Советоватся особа не с кем и я прошу Вашей помощи.

После многих раздумьев и учитывая то что я не могу стать сам директором ООО (необходимо разрешение на трудоустройство – много волокиты на короткий срок) я думаю над следующей ситуации работы. Работать просто на своем СПД на общй системе не хочу из за НДС от 300000грн.

ООО образует «тягловую рабочую силу». Директор (он же бухгалтер) + «нужные» наемные рабочие устроены все на ООО. Заказы обрабатываются на ООО так, чтобы войти в 1000000 оборота в год. Плотится ЕН в 10% от оборота.
Учитывая «проблемны» с выводом и использования свободных средств в ООО (Выплаты учредителю = налог на доходы) ООО перенимает на себя все затраты на производство итд. Оплачивает рабочих, материалы и все другие затраты связанные со своей деятельностью. Большая часть поступлений на счёт, скажем 80%, расходуются на производственные нужды. Остаток денежных средств просто остается на счету.

Я, как ФЛП на ЕН имею возможность реализовать часть выпускаемой продукции через себя. Плачу единый налог не превышаю усыновленных границ по обороту. Принимаю несколько «ненужных», неквалифицированных рабочих по гражданско-правовым договорам. Получаю доход который сразу могу снимать со своего счёта и расходовать по своему усмотрению.

Сестра ФЛП на ЕН реализует тоже часть продукции (при необходимости) через себя.

ООО и я как ФЛП находимся в одном комплексе, я как владелец помещений имею свое место и ООО «лвиную» долю. Все оборудование это мой взнос учредителя в ООО.

Вот и хочу спросить Вашего мнения Уважаемые предприниматели и все другие люди оценивающие ситуацию, надежда на Вас.

Что в моей конструкции подлежит реконструкции :-)

Разумно ли идти такой, выбранной мной дорогой? Наверняка есть подводные камни, часть которых хотелось бы обойти.

Каждое Ваше мнение и совет для меня очень Важны и я хочу попросить Вас потратить несколько минут своего времени для критической (или позитивной) оценки моего плана.

Реклама партнеров
Реклама

Guest
Poster
Private Message  Email 
Re: Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.    (Сен 08 2010 8:25   |  Last Modified on: Сен 08 2010 8:31  |  #8936) Цитировать

Очень обширный вопрос. Посмотрю внимтельно вечером на досуге. Но уже сейчас вижу проблемы с передачей основных фондов в уставной фонд. Почитайте статью для начала.

Майно юридичної особи може формуватися за рахунок різних джерел, але одним з основних є внески засновників (учасників). Сукупність внесків засновників (учасників), призначених для забезпечення діяльності створеної юридичної особи, традиційно називають статутним капіталом компанії.

Статутний капітал – це одне із центральних понять сучасного корпоративного права. Участь у створенні статутного капіталу є первісним способом набуття корпоративних прав, і всі операції з корпоративними правами так чи інакше стосуються статутного капіталу. Можна навіть сказати, що корпоративне право розпочинається зі статутного капіталу. Внеском до статутного капіталу можуть бути як грошові кошти, так і матеріальні чи нематеріальні активи, включаючи права на інтелектуальну власність.

В цій статті буде розглянуто питання щодо оподаткування податком з доходів фізичних осіб (надалі – ПДФО) майнових внесків (рухомого чи нерухомого майна) учасників товариства (фізичних осіб) при формуванні, а також збільшенні статутного капіталу юридичної особи.

Історія цього питання є досить цікавою. Насамперед зазначимо, що неоднозначність у цьому питанні пов’язана з різним тлумаченням положень Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (надалі – Закон про ПДФО). Це призвело до існування різних варіантів щодо сплати фізичною особою ПДФО при проведенні операцій з відчуження вказаного майна.

Варіант 1: початковий.

Операції фізичних осіб з корпоративними правами у рамках Закону про ПДФО розглядаються як операції з інвестиційними активами. При здійсненні фізичними особами операцій з інвестиційними активами (зокрема, корпоративними правами) оподаткуванню підлягає інвестиційний прибуток від таких операцій. Інвестиційним прибутком визнається позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що розраховується виходячи з суми витрат, понесених у зв'язку з придбанням такого активу (пп. 9.6.2 Закону).

При цьому придбанням інвестиційного активу вважаються також операції з внесення платником податку коштів або майна до статутного фонду юридичної особи - резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права. А до продажу прирівнюються операції з повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного фонду емітента корпоративних прав, внаслідок виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента.

Отже, необхідно знайти різницю між доходом учасника від продажу корпоративних прав та витратами по їх придбанню. Позитивна різниця між вказаними величинами включається фізичною особою до річної декларації і підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 15%. Від’ємна різниця переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення за наявності таких майбутніх операцій.

Відповідно, оскільки оподаткуванню підлягає не весь дохід від продажу, а тільки прибуток (доходи мінус витрати), які учасник розраховує самостійно, то юридична особа не є податковим агентом фізичної особи та не повинна утримувати ПДФО.

Варіант 2: фіскальний.

Спочатку Державна податкова адміністрація України (надалі – ДПАУ) дотримувалась позиції, яка представлена у варіанті 1. Але згодом ДПАУ (про що свідчать її листи, починаючи з 2008 року) змінила свою думку з цього питання. Так, податковою подією з метою визначення ПДФО стало не повернення (вилучення) засновником свого внеску, а безпосередньо сам внесок.

На думку ДПАУ, передача майна учасником (фізичною особою) до статутного капіталу та отримання ним у власність корпоративних прав юридичної особи, на суму свого внеску має всі ознаки договору міни. В свою чергу, до договору міни застосовуються загальні положення договорів про купівлю-продаж товарів (робіт, послуг). При цьому інвестування фізичною особою до статутного капіталу господарського товариства належного їй на праві власності майна (як нерухомого, так і рухомого) є, з її боку, відчуженням такого майна.

В цьому випадку, на думку ДПАУ, юридична особа є податковим агентом фізичної особи та повинна утримувати ПДФО. При цьому моментом (податковим періодом) виникнення відповідальності для юридичної особи є наступний банківський день, який настає за датою підписання акту приймання-передачі об’єктів майна. ДПАУ в своїх листах наполягає на утриманні 15% ПДФО з оціночної вартості майнових внесків.

Таку позицію ДПАУ слід визнати щонайменше спірною. За відсутності відповідної норми в самому Законі про ПДФО ДПАУ обґрунтовує свою позицію «обхідним шляхом» через застосування окремих положень Законів України «Про оподаткування прибутку підприємств» та «Про господарські товариства». Після загального висновку, що при внесенні до статутного капіталу майно змінює власника (з фізичної особи-засновника на юридичну особу), ДПАУ повертається до статей 11 та 12 Закону про ПДФО, які регулюють порядок визначення бази оподаткування при відчуженні рухомого та нерухомого майна.

Висновок.

Фіскальна позиція ДПАУ, на мій погляд, має багато недоліків, як з формальної юридичної точки зору, так і з точки зору загального розуміння доходів, що оподатковуються ПДФО.

На мій погляд, при визначенні порядку та бази оподаткування ПДФО застосування норм інших Законів України, суб’єктами яких є юридичні особи, призводить до юридичного колапсу позиції ДПАУ, яка в свою чергу породжує низку помилкових висновків.

Якщо ж взяти за фундаментальну основу норму Закону про ПДФО (п. 1.2), що об’єктом оподаткування ПДФО можуть бути виключно доходи фізичної особи, то стає зрозумілим вся безперспективність позиції ДПАУ. Справа в тому, що при формуванні статутного капіталу фізична особа дійсно отримує взамін корпоративні права, через що зазначена операція не перестає бути для неї інвестиційною, тобто такою, що не передбачає отримання доходів. Доходи в розумінні Закону ПДФО така фізична особа отримує в момент реалізації корпоративних прав, порядок оподаткування яких чітко визначений Законом (пп. 9.6.2).

ДПАУ у своїх листах намагається знайти базу оподаткування ПДФО там, де її нема. Так, майнові внески дійсно оцінюються за згодою сторін під час формування статутного капіталу. При цьому оціночна вартість майна, що вноситься, досить часто перевищує його собівартість для фізичної особи та можливо і його ринкову вартість на дату внесення. Але при цьому фізична особа-інвестор на цій стадії нічого не реалізує, а лише декларує можливу оціночну вартість майна. Саме тому про ніякі доходи не може йти мова. Доходи може визначити лише ринок у момент реалізації корпоративних прав.

В цьому сенсі відповідна норма Закону про ПДФО юридично прописана бездоганно:

«інвестиційним прибутком визнається позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що розраховується виходячи з суми витрат, понесених у зв'язку з придбанням такого активу» (п. 9.6.2.).

Навіть більш дивним виглядає спроба ДПАУ зробити юридичну особу податковим агентом свого інвестора-фізичної особи в момент фактичного здійснення майнових внесків останнім. Зрозуміло, що юридична особа не може мати достовірні відомості про вартість активу для фізичної особи-інвестора «виходячи з суми витрат, понесених у зв'язку з придбанням такого активу». Тому єдиним можливим варіантом, як податковий агент може розрахувати суму податку в даному випадку, є застосування базової ставки 15% до оціночної вартості активу. Але такий підхід фактично унеможливлює застосування прямої норми Закону про ПДФО (п. 9.6.2.) для фізичної особи в майбутньому, коли відбувається реалізація корпоративних прав. Крім того, беззаперечним залишається факт наявності за інвестором законного права отримати своє майно або його вартість назад при виході з об’єкта інвестування. Як відомо, причини виходу можуть бути різними і досить банальними. ДПАУ при цьому не потурбувалася про опис такої ситуації, очевидно, із зазначеної вище причини власного юридичного колапсу.

Таким чином, фізична особа, яка має намір внести до статутного капіталу юридичної особи об’єкти рухомого чи нерухомого майна, повинна мати на увазі, що на поточний момент існує «профіскальна» позиція ДПАУ з цього питання. На мій погляд, така позиція є слабкою з юридичної точки зору, проте вона існує.

Тому перед кожним інвестором - фізичною особою на сьогоднішній день постає наступний вибір:

• чи реєструвати та фактично здійснювати майнові внески і готуватися до можливих «маневрів» з ДПАУ на рівні власного об’єкта інвестування;
  • чи зареєструвати та здійснити грошові внески і спати спокійно.

Вибір за вами, шановні інвестори - майбутні власники суб’єктів господарювання!

источник [ссылка]

Edison
Poster
Private Message  Email 
Re: Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.    (Сен 08 2010 8:29   |  #8937) Цитировать

А как готовая продукция будет попадать от ООО к ФЛП? Продаваться?

Юрий УА
Advanced
Private Message  Email 
Re: Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.    (Сен 08 2010 8:55   |  #8938) Цитировать
Спасибо за инфу, изучаю.

Готовая продукция ООО через ФЛП вообще не проводится. Система сбыта у нас построена так, что заказы поступают со стороны (90% это конечные потребители).
Я как ФЛП на ЕН буду исполнять часть этих заказов и проводить их через себя.

Юрий УА
Advanced
Private Message  Email 
Re: Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.    (Сен 08 2010 9:02   |  #8939) Цитировать
По поводу уставного фонда ООО.

Делать взнос производственного комплекса в Уставной фонд я не собираюсь.

ООО уже зарегистрировано, как предприятие с иностранными инвестициями, уставной фонд уже сформирован. Мой взнос были деньги и оборудование.

Здание остается в моей собственности. Я как ФЛП нахожусь в нем тоже.

Edison
Poster
Private Message  Email 
Re: Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.    (Сен 08 2010 10:00   |  #8940) Цитировать

Как-то все не очень понятно.

Есть два ФЛП и одно ООО.

Понятно, что лучше, чтобы выручка приходила на счета этих двух ФЛП(проще получить деньги в собственное распоряжение).

Значит товар должны продавать ФЛП.

Если выручка превышает 1 000 000 грн (500 000 грн* на 2 ФЛП единщика), то нужно регистрировать еще одно ФЛП или юридическое лицо.

Если регистрировать еще одно ФЛП, то проблем нет, тут все ясно.

А вот если юрлицо, то все намного сложнее. Юрлицо должно вести бухгалтерию и каждое движение отображаться в бумажках.

Поэтому мне не ясно какую функцию у вас будет выполнять ООО?

Если закупать исходные материалы для изготовления продукции, то ООО и должноизготовлять эту продукцию. А затем вам ее реализовавать.

Или все не так?

Юрий УА
Advanced
Private Message  Email 
Re: Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.    (Сен 08 2010 10:43   |  #8941) Цитировать
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Спасибо за Ваши соображения.

ООО уже существует, это предприятие с иностранными инвестициями, в котором я Учредитель. Как показала практика к таким предприятиям относятся более «гуманно».

Это одно глобальное соображение.

Конструкция из 3х ФЛП на ЕН кажется мне не «стабильной», учитывая возможные новшества в налоговом кодексе.

НДС платить я не хочу.

ООО не нужно регистрировать договора в ЦЗ. Сумма ЕН (42%) уже начисляется в ПФ и пересчитывается с выплатами из зп рабочих.

ООО работает на ЕН, всё нормально. Я как владелец помещений оставляю за собой «кусочек» (прописывается в договоре аренды), работаю сам на себя. Я же учредитель, нахожусь все равно там. Вся выпускаемая продукция базируется и без того на моих разработках. Первые модели делаю всегда я сам.
Сестра идет только как «подстраховка», в непредвиденных случаях.

Я так думаю что между ООО и ФЛП должно быть как можно меньше операций вообще. ООО работает над своими заказами, я над своими, сестра тоже автономная.

Edison
Poster
Private Message  Email 
Re: Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.    (Сен 08 2010 11:15   |  #8942) Цитировать

Если все СПД ( 2 ФЛП и ООО) работают автономно, тогда проблем на первый взгляд не видно.

Но ведь проблемы кроются а деталях. :) А это уже будет виднов процесе работы.

Но налоговая все равно будет тщательно копаться. Так как вы являетесь "пов'язаною особою" с ООО. А такие схемы используются для оптимизации налогообложения. Вот они и будут рыть.

Поэтому внимательно нужно относиться к бумашкам.

Юрий УА
Advanced
Private Message  Email 
Re: Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.    (Сен 08 2010 11:25   |  #8944) Цитировать
Спасибо, вот как раз эти детали я и пытаюсь локализировать изначально.

Оптимизация налогообложения  это вещь сама по себе не нелегальная, я так понимаю. Просто необходимо всё правильно связать и это естественный процесс.

Edison
Poster
Private Message  Email 
Re: Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону.    (Сен 08 2010 11:29   |  #8945) Цитировать
Yes!

Страницы:  [1]  2  следующая  последняя »   « Предыдущая тема  | Следующая тема »
Ответить
Создать тему

Новые сообщения форума:

Коммерческие предложения Новинка! (Добавить свое предложение):

Форумы о бизнесе \ Налоги \ Вопросы \ Эффективная, разумная и легальная схема работы нескольких предпринимателей (и ООО) на одну персону. (Author: Юрий УА)