Главная | Поиск | Войти | Зарегистрироваться | Контакты | Реклама
Привет, Гость. |

Украинский Бизнес Форум


Сен 23 2018 (11:16)

Производство в Украине Торговля в Украине, экспорт и импорт Услуги в Украине Сельское хозяйство Украины Бизнес в Интернете Развитие бизнеса
Форумы о бизнесе \ Практика предпринимательства \ Торговля в Украине, экспорт и импорт \ патент разрешение на торговлю (Author: Guest)
Модератор: RAVEman
Страницы:  [1]  2  следующая  последняя »  
Ответить
Создать тему

патент разрешение на торговлюGuest
Poster
Private Message  Email 
патент разрешение на торговлю    (Июл 06 2009 12:44   |  #2490) Цитировать
Добрий день! Нужны ли разрешение на торговлю и торговый патент для частного приедприятия для оптовой торговли со склада?


Реклама партнеров
Реклама

kxk
Poster
Private Message  Email 
Re: патент разрешение на торговлю    (Июл 06 2009 12:55   |  #2493) Цитировать

Для работы по безналичному расчету не нужно разрешения на торговлю и не нужно патента.

При работе с наличкой -кассовый аппарат + патент + разрешение на торговлю.Guest
Poster
Private Message  Email 
Re: патент разрешение на торговлю    (Окт 02 2009 10:20   |  #3308) Цитировать

Скажите, а нужен ли патент для торговли и фотоуслуг, если я открываюсь в торговом комплексе?

Мне юрист говорил, что для ТЦ не нужен, а как насчет комплекса?

Разница в том, что в ТЦ один директор, а в ТК несколько (вроде).Guest
Poster
Private Message  Email 
Re: патент разрешение на торговлю    (Окт 02 2009 15:47   |  #3311) Цитировать
Якщо йде торгівля за готівку, то торговий патент і дозвіл на розміщення обєктів торгівлі потрібні скрізь.


svetl
Poster
Private Message  Email 
Re: патент разрешение на торговлю    (Окт 02 2009 16:21   |  #3313) Цитировать

Відповідно до Закону України від 23.03.96 р. № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (із змінами від 10.02.98 р. № 102/98) патентуванню підлягає торговельна діяльність (роздрібна та оптова торгівля, громадське харчування), що здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. 

Тобто КОЖНИЙ  СПД повинен купляти торговий патент, якщо він займається торгівлею.

Якщо ви ФЛП (тобто підприємець) і тільки орендуєте приміщення в ТК, то для самостійної торгівлі вам треба мати патент. Це стосується також і для ТЦ. Ви є для податкової інспекції окремий платник податків.

Якщо ви є найманим працівником, то питання торгового патенту взагалі вас не стосується. Цим має займатися ваш роботодавець.
http://my-oracle.it-blogs.com/  - Записки для начинающих о СУБД Oracle

Дрозофила
Poster
Private Message  Email 
Re: Re: патент разрешение на торговлю    (Окт 02 2009 16:56   |  Last Modified on: Окт 02 2009 16:58  |  #3314) Цитировать

Скажите, а нужен ли патент для торговли и фотоуслуг, если я открываюсь в торговом комплексе?

Мне юрист говорил, что для ТЦ не нужен, а как насчет комплекса?

Разница в том, что в ТЦ один директор, а в ТК несколько (вроде).

Якщо ви є платником єдиного податку, то вам взагалі не потрібен патент. Дивіться відповідний Указ президента.


Guest
Poster
Private Message  Email 
Re: патент разрешение на торговлю    (Фев 18 2010 9:29   |  #5628) Цитировать
Добрий день! Нужны ли разрешение на торговлю и торговый патент для частного приедприятия для оптовой торговли со склада?Дрозофила
Poster
Private Message  Email 
Re: патент разрешение на торговлю    (Фев 18 2010 11:54   |  #5644) Цитировать

вот вам ответ на все вопросы. 

Торгівля зі складу

 Форми торгівлі 

Фізичні особи – підприємці можуть займатися оптовою або роздрібною торгівлею (з урахуванням установлених обмежень: Фізичним особам – підприємцям, зокрема, недоступна торгівля деякими товарами, наприклад, лікарськими засобами, які підпадають під визначення наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів (до прекурсорів належить, у тому числі калію перманганат, тобто марганцівка).) ) і використовувати необхідні для цього торговельні зали, приміщення, малі архітектурні форми тощо. 

З торгівлею зі складу більше асоціюється оптова форма торгівлі, проте, ніщо не заважає поєднувати її з роздрібною (знову ж, якщо це не окремі, специфічні види товарів, можливість продажу яких для підприємців обмежена або заборонена). 

Так, якщо звернутися до Правил торгівлі (Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення, затверджені постановою КМУ від 15.06.2006 р. № 833), то згідно з пунктом 7 до переліку торговельних об'єктів потрапляють крамниця-склад, магазин-склад і склад товарний. 

З товарного складу відбувається відпуск товару, розрахунки за який провадяться через банк або в іншому місці, наприклад, в офісі суб'єкта підприємництва. Це звичайні умови, що стосуються роботи сторін в оптовій торгівлі. 

Під торгівлею в магазині-складі розуміється варіант, коли відпуск та оплата товару відбуваються практично одночасно у тому ж приміщенні, тобто в магазині-складі. Цей варіант уже схожий на роздріб. 

Тут зазначимо також, що чинні Правила торгівлі чітко не розмежовують об'єкти як призначені тільки для оптової, або тільки для роздрібної торгівлі. 

Для довідки зазначимо, що згідно з ДСТУ 4303: 2004: 

роздрібна торгівля – це вид економічної діяльності у сфері товарообороту, що охоплює купівлю-продаж товарів кінцевому споживачу та надання йому торговельних послуг; 

оптова торгівля – це вид економічної діяльності у сфері товарообороту, що охоплює купівлю-продаж товарів за договорами поставки партіями для подальшого їх продажу кінцевому споживачу через роздрібну торгівлю або для виробничого споживання та надання пов'язаних із цим послуг. 

Організація роботи магазину-складу 

Спочатку поговоримо про основні організаційні вимоги функціонування будь-якого об'єкта торгівлі, у тому числі й магазину-складу. 

Якщо підприємець уже певний час займається торговельною діяльністю, то він неодноразово мав справу з вимогами, застереженими в Правилах торгівлі. Проте не зайвим буде про їх нагадати. 

На фасаді торговельного об'єкта (магазину-складу) розміщується вивіска із зазначенням найменування фізичної особи – підприємця. Біля входу до нього на видному місці розміщується інформація про режим роботи, що встановлюється самим підприємцем, а у випадках, передбачених законодавством, погоджується з органами місцевого самоврядування. 

Склад повинен відповідати санітарним нормам, у тому числі не має бути проблем із «фізичною» можливістю зберігання та продажу товарів (температурний режим, рекомендоване розміщення на полицях (стелажах) тощо). 

Крім того умови для працівників приватного підприємця мають відповідати нормам охорони праці (навичкам роботи з технікою, засобами для чищення, які можуть містити шкідливі хімічні речовини). 

При роздрібній торгівлі (кінцевому споживачу) обов'язково на видному місці розміщується «Куточок покупця». У ньому міститься інформація про підприємця, книга відгуків і пропозицій, адреси та номери телефонів органів споживзахисту. 

Якщо законодавством передбачено отримання ліцензії або патенту, то на видному місці повинні бути розміщені їх копії. 

Не потребують наочності (розміщення на доступному для огляду місці), але повинні бути в наявності для пред'явлення покупцям Правила торгівлі, Закон про захист прав споживачів, санітарні норми, ветеринарні документи, правила продажу для окремих видів товарів. Цілком зрозуміло, що підприємець має дотримуватися норм, що містяться в цих документах. 

Якщо підприємець є платником ПДВ, то в магазині-складі йому потрібно розмістити в доступному для огляду місці завірену податковим органом копію Свідоцтва платника ПДВ. 

Особливості та склад обладнання, у тому числі засобів вимірювальної техніки (ваг тощо) підприємець визначає сам. Але вони обов'язково повинні бути у справному стані та повіреними. 

Ціни на товари та продукцію зазначаються на ярликах (цінниках) або в покажчиках цін. 

Отримання дозволів для торгівлі 


Дозвіл на розміщення об'єкта торгівлі 

Оскільки на території магазину-складу відбувається не тільки зберігання, але й продаж (відпуск) товару, то на цей об'єкт потрібно одноразово отримати дозвіл на розміщення об'єкта торгівлі. У цьому випадку ми маємо справу зі стаціонарним об'єктом торгівлі, а відповідно до статті 17 Декрету КМУ «Про місцеві податки та збори» із суб'єктів, які постійно провадять торгівлю у спеціально відведених для цього місцях (стаціонарних об'єктах), збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі справляється одноразово. 

За його отримання сплачується збір, граничний розмір якого не має перевищувати 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для суб'єктів, які постійно провадять торгівлю у спеціально відведених для цього місцях. Дозвіл, як правило, видається управлінням споживчого ринку. 

Приватних підприємців-єдиноподатників від сплати збору за видачу дозволу на розміщення об'єкта торгівлі звільнено (вони повинні отримувати його безоплатно). 

Ліцензії 

Ліцензія буде потрібна фізичній особі – підприємцю (незалежно від того, працює вона на загальній системі чи сплачує єдиний податок) для торгівлі окремими видами товарів, тобто для оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а також торгівлі, зазначеній у статті 9 Закону про ліцензування ( Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-III, зі змінами та доповненнями.) 

Підприємцю потрібна ліцензія, якщо він має намір провадити оптову та (або) роздрібну торгівлю: 

– вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра та швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; 

– виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння; 

– лікарськими засобами; 

– ветеринарними медикаментами та препаратами; 

– пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин); 

– спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації; 

– криптосистемами та засобами криптографічного захисту інформації; 

– піротехнічними засобами; 

– тільки оптовою торгівлею насінням. 

Торговий патент 

Патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється в пунктах продажу товарів. Під торговельною діяльністю слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток. 

Відразу зауважимо, що підприємцю-єдиноподатнику в будь-якому разі не потрібно отримувати торговий патент. 

Оригінал торгового патенту має знаходитися в торговельній точці (магазині-складі), при цьому вивісити в доступному місці (на вітрині або біля РРО) можна звичайну його копію. 

Якщо в магазині-складі провадиться оптова та роздрібна торгівля за готівку, то підприємець придбаває один патент, але за максимальною вартістю. 

Торговий патент придбавається на кожну торговельну точку, однак трапляється, що на перший погляд важко визначити, відбувається продаж у різних торговельних точках (для придбання патенту) чи ні. 

Якщо магазин-склад має декілька торговельних залів, але оплата здійснюється тільки в одному з них (або в тому ж приміщенні є тільки одне місце розрахунків), то придбавається один торговий патент. Якщо ж оплата провадиться окремо в кожній відокремленій частині приміщення, то патент придбавається на кожне місце проведення розрахунків. 

Використання РРО 

Підприємці на загальній системі оподаткування при розрахунках готівкою як в оптовій, так і в роздрібній торгівлі повинні використовувати РРО. Приватні підприємці-єдиноподатники можуть не використовувати його взагалі або застосовувати РК і КОРО при торгівлі продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів. 

РРО та КОРО на РРО повинні бути зареєстровані в ДПІ, в якій підприємця взято на облік, але якщо магазин-склад, де провадяться розрахунки, розташований на території іншого району, то їх потрібно буде додатково поставити на облік у податковому органі цього району. 

Зазначимо, що не взяте на облік за місцем використання РРО (КОРО) прирівнюється до незареєстрованного, а це призводить до штрафних санкцій. 

Вимоги щодо проведення розрахунків готівкою 

Робота з готівкою, крім Закону про РРО, регулюється ще одним нормативним документом – Положенням про ведення касових операцій № 637 (Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, зі змінами та доповненнями.) ), окремі норми якого поширюються і на приватних підприємців. 

Зауважимо, що у підприємця касою може вважатися те місце, де він провадить розрахунки готівкою, зберігає готівкові кошти, КОРО, Книгу ф. № 10 . 

Перелічимо норми зазначеного вище Положення, яких підприємець повинен дотримуватися: 

– підприємець має забезпечити наявність у касі банкнот для видачі здачі (розмінної монети); 

– сума розрахунку готівкою одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) через їх каси та через каси установ банків не має перевищувати протягом одного дня за одним або декількома платіжними документами 10 тис. грн.; 

– уся готівка, що надходить до каси, має своєчасно (у день отримання готівкових коштів) і в повній сумі оприбутковуватися (відображатися у Книзі ф. № 10). При цьому можна говорити, що підприємець на загальній системі повинен відображати в Книзі ф. № 10 готівкові надходження за кожним фактом надходження, а платник єдиного податку може відображати за підсумками дня; 

– при проведенні розрахунків готівкою із застосуванням РРО оприбуткуванням готівки є проведення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків РРО. КОРО також повинна бути на місці проведення розрахунків готівкою, де встановлено РРО. 

Спеціальні правила та обмеження для підприємців 

Крім загальних заборон на торгівлю підприємцями окремими товарами є заборони, пов'язані з обранням підприємцем тієї чи іншої системи оподаткування. 

Як відомо, єдиноподатникам, крім усього іншого, не можна провадити діяльність, пов'язану з оптовим продажем підакцизних товарів. До підакцизних товарів, нагадаємо, сьогодні належать деякі нафтопродукти, у тому числі уайт-спірит, спирт, алкогольні напої, пиво, тютюнові вироби, деякі транспортні засоби. Виходить, що підприємець на єдиному податку може торгувати переліченими товарами (крім лікеро-горілчаних і тютюнових виробів) тільки в роздріб. 

Крім того, єдиноподатник не може торгувати як оптом, так і в роздріб лікеро-горілчаними, тютюновими виробами і будь-якими видами ПММ (підакцизними і непідакцизними). 

Висновки 

Під торгівлею зі складу розуміється робота такого торговельного об'єкта як магазин-склад. 

У ньому може відбуватися продаж товарів як пересічним громадянам, так і суб'єктам підприємництва, тобто роздрібна та оптова торгівля. 

Організація роботи магазину-складу відбувається згідно з Правилами торгівлі. 

Робота такого торговельного об'єкта передбачає проведення розрахунків готівкою при купівлі, тому підприємцям на загальній системі слід потурбуватися про придбання торгового патенту та РРО. 

Для деяких видів торгівлі існують окремі, установлені законодавством, обов'язкові для виконання правила, які вимагають у тому числі й отримання ліцензії. 
Маргарита Смирнова Консультант газети «Власне Діло»
«Власне Діло», 6 листопада 2006 р., № 21 (172), с. 10
Guest
Poster
Private Message  Email 
Re: патент разрешение на торговлю    (Фев 18 2010 17:05   |  #5683) Цитировать
Доброго дня. Потрібно касовий апарат в магазині, якщо є торговий патент і розрахунок ведеться за готівку?


Turbo
Advanced
Private Message  Email 
Re: патент разрешение на торговлю    (Фев 18 2010 17:24   |  #5688) Цитировать
ЗАКОН УКРАЇНИ Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг 

...

Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються: 

1) при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; 

2) при виконанні усіх банківських операцій (крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти); 

3) при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України; 

4) при продажу проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу Державним казначейством України, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів; 

5) при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких від такої діяльності здійснюється за фіксованим розміром податку шляхом придбання патенту відповідно до законодавства з питань оподаткування прибутковим податком з громадян, якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив); 

6) при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику; 

7) при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності, які придбали спеціальний торговий патент відповідно до законодавства з питань патентування деяких видів підприємницької діяльності, якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив); 

8) при продажу товарів (крім підакцизних) (наданні послуг) особами, які отримали пільговий торговий патент для продажу товарів (наданні послуг) відповідно до законодавства з питань патентування деяких видів підприємницької діяльності, за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику, у разі коли такі особи не є платниками податку на додану вартість згідно із законодавством; 

9) при здійсненні фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими товарами за готівкові кошти на ринках, якщо такі фізичні особи сплачують ринковий збір відповідно до законодавства;  

10) при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену; 

11) при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;

12) якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо); 

13) при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції). 

Страницы:  [1]  2  следующая  последняя »   « Предыдущая тема  | Следующая тема »
Ответить
Создать тему

Новые сообщения форума:

Коммерческие предложения Новинка! (Добавить свое предложение):


Форумы о бизнесе \ Практика предпринимательства \ Торговля в Украине, экспорт и импорт \ патент разрешение на торговлю (Author: Guest)