Главная | Поиск | Войти | Зарегистрироваться | Контакты | Реклама
Привет, Гость. |

Украинский Бизнес Форум


Мар 24 2019 (7:39)

Ликбез Обмен опытом Идеи для бизнеса Бизнес-план Менеджмент и управление предприятием Персонал Полезное
Форумы о бизнесе \ Предпринимательская деятельность \ Персонал \ трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант? (Author: Guest)
Модератор: RAVEman
Ответить
Создать тему

трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?Guest
Poster
Private Message  Email 
трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?    (Фев 22 2011 13:39   |  #12301) Цитировать
подскажите, плз, я ФЛП на ЕН хочу нанять рабочего на оказание услуг. как сделать правильно (трудовой договор или гражданско-правовой договор), дешевле (читал инфо, что при оказании услуг не платиться ЕСВ) и какие есть лазейки. спс


Реклама партнеров
Реклама

ivtrans
Advanced
Private Message  Email 
Re: трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?    (Фев 22 2011 15:20   |  #12305) Цитировать
хотелось бы тоже почитать где это написано, что ЕСВ не нужно платить при договоре на оказание услуг. Дайте ссылочку.


sasa84
Poster
Private Message  Email 
Re: трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?    (Фев 22 2011 15:25   |  #12306) Цитировать
самый лучший сейчас вариант: гражданско-правовой договор между двумя предпринимателями на едином налоге. То есть ваш наемный рабочий пусть зарегистрируется как ФЛП и перейдет сразу же на единый налог.


Guest
Poster
Private Message  Email 
Re: трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?    (Фев 22 2011 16:45   |  #12315) Цитировать
Однакок при выплате вознаграждения работникам, оказывающим услуги, взносы в ПФ можно не начислять и не уплачивать (письмо пенсионного фонда от 01.09.06 №11127/03-02)


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.09.2006 р. N 11127/03-02

Щодо сплати пенсійних внесків

Пенсійний фонд України розглянув лист щодо сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і повідомляє.

Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) роботодавці визначені страхувальниками для застрахованих осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, і є платниками страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Згідно частини першої статті 11 застрахованими особами визначені громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Відповідно до роз'яснення, наданого Міністерством юстиції України від 16.05.2005 N 19-46-163 до класифікації, яка склалась, згідно положень Цивільного кодексу України у правовому полі України для надання послуг або виконання робіт можливо застосовувати такі правові конструкції, як договір про надання послуг та договір підряду.

Згідно із частиною першою статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до частини першої статті 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Для того щоб правильно визначити правову конструкцію, яку слід застосовувати для врегулювання даних правовідносин, необхідно чітко розмежовувати поняття робіт та послуг.

Характерною ознакою послуг є відсутність результату майнового характеру, невіддільність від джерела або від одержувача, синхронність надання й одержання, неможливість зберегти, споживчість послуги при її наданні.

Предметом підрядних відносин може бути як створювана річ, так і обробка, переробка, ремонт вже існуючої речі.

Таким чином, у разі, якщо суми винагород виплачуються особам за надання послуг за договорами цивільно-правового характеру, внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не нараховуються та не сплачуються.

У разі, якщо суми винагород виплачуються особам за виконання робіт за договорами цивільно-правового характеру, внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування нараховуються та сплачуються на загальних підставах.

Відповідальність за своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування несе страхувальник-роботодавець.

Самостійно виявлене платником завищення сум страхових внесків в поданих ним розрахунках (додаток N 23 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. N 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за N 64/8663) (далі - Розрахунок), за попередні звітні періоди, відображається у рядку 7 Розрахунку "Сума, на яку зменшено внески у зв'язку з виправленням помилки у період після 01.01.2004". Причину зменшення нарахованих страхових внесків та суму фонду оплати праці необхідно зазначити у рядку Розрахунку "Зміст помилки".

Відповідно до Порядку формування та подання органами Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затвердженого правлінням Пенсійного фонду України від 10.06.2004 N 7-6 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 за N 1000/9599, страхувальник подає до Пенсійного фонду України Індивідуальні відомості про застраховану особу з позначкою "коригуюча" з урахуванням сум, відображених у рядку 7 Розрахунку.

Слід зазначити, що підприємство має право на здійснення перерахунку страхових внесків за період після проведеної перевірки.

Суми надміру сплачених чи помилково сплачених страхових внесків повертаються страхувальникам або за їх згодою зараховуються в рахунок майбутніх платежів.

Одночасно повідомляємо, згідно статті 24 Закону при нарахуванні пенсії до страхового стажу включається період, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.


Гордейка
Poster
Private Message  Email 
Re: трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?    (Фев 22 2011 17:09   |  #12320) Цитировать

Это когда еще было! Тогда еще не существовало закона про ЕСВ.

Сейчас, наверное, все по другому.Guest
Poster
Private Message  Email 
Re: трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?    (Фев 23 2011 17:23   |  #12358) Цитировать
прада ли, что базарников на ЕН перводят??


Sonitta
Poster
Private Message  Email 
Re: трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?    (Фев 23 2011 19:51   |  #12362) Цитировать
Сомневаюсь, так как уже есть проект закона который почти уничтожает ЕН. Вот-вот будут его рассматривать в Верховной Раде.


Guest
Poster
Private Message  Email 
Re: трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?    (Дек 19 2016 9:18   |  #27812) Цитировать
Советую все же почитать Закон, а вот обращаться во "Все о бухучете" - напрасная трата времени. Ни информации толковой, ни консультаций, отфутболивают на сайт, а он платный


Guest
Poster
Private Message  Email 
Re: трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?    (Янв 03 2017 17:06   |  #27854) Цитировать
Хотя раньше "Все о бухгалтерском учете" были авангардом - и законы первыми печатали, и консультации очень грамотные, и ответы на вопросы. А вот сейчас мой бухгалтер говорит, что у них мало полезной информации, да и многие ответы и консультации бывают уже неактуальными... А где же уважение  к читателям? 


Guest
Poster
Private Message  Email 
Re: трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант?    (Янв 10 2017 8:57   |  #27877) Цитировать
Повністю Вас підтримую. Ми вже передплатники багато років й одержували від "Все про бухгалтерський облік" завжди вчасні та корисні нам консультації. А зараз, навіть гадки не маємо, чому газета стала геть іншою. Кажуть, що більшість матеріалів друкують на сайті, а там лише нормативка. А де інше шукати?! Мій бухгалтер дуже незадоволена!!!


« Предыдущая тема  | Следующая тема »
Ответить
Создать тему

Новые сообщения форума:

Коммерческие предложения Новинка! (Добавить свое предложение):


Форумы о бизнесе \ Предпринимательская деятельность \ Персонал \ трудовой договор, гражданско-правовой договор или др. вариант? (Author: Guest)