Главная | Поиск | Войти | Зарегистрироваться | Контакты | Реклама
Привет, Гость. |

Украинский Бизнес Форум


Дек 14 2018 (9:58)

Вопросы начинающих История моего бизнеса Поделись ошибками и успехами
Форумы о бизнесе \ Предпринимательская деятельность \ Обмен опытом \ Вопросы начинающих \ Единый налог (Author: Сергей Иванович)
Модератор: RAVEman
Ответить
Создать тему

Единый налог



Сергей Иванович
Advanced
Private Message  Email 
Единый налог    (Дек 06 2010 10:43   |  #10520) Цитировать
Я и мой брат являемся собственниками недвижимости (дом).Его жена предприниматель на едином налоге.Вопрос: "Может ли она сдавать  в найм нашу собственность и что для этого необходимо оформить?


Реклама партнеров
Реклама

sairus
Poster
Private Message  Email 
Re: Единый налог    (Дек 06 2010 11:12   |  #10521) Цитировать

Она же не собственник жилья. У нее в совместной собственности только часть дома. Вот ее и может сдавать в аренду. Для этого нужен договор с нанимателем.

А если хочет сдавать в найм весь дом, тогда она заключает с вам договор найма вашей части дома и уже сама сдает в субаренду .



ser-storchak
Poster
Private Message  Email 
Re: Единый налог    (Дек 09 2010 14:27   |  Last Modified on: Дек 09 2010 14:28  |  #10609) Цитировать
? Чи може приватний підприємець, який працює на спрощеній системі оподаткування, здавати в оренду власне приміщення як фізична особа? 

 

Оподаткування підприємницької діяльності регулюється Декретом Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.92 р. № 13-92 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Декрет № 13-92), Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99, зі змінами та доповненнями) та іншими законодавчими й нормативно-правовими актами. 

У цьому випадку є два підходи до вирішення цього питання. 

Варіант перший. Приватний підприємець, який працює за спрощеною системою оподаткування, здійснює вид діяльності, зазначений у свідоцтві про сплату єдиного податку, – надання власної нерухомості в оренду. У такому випадку приватний підприємець має право здавати в оренду своє приміщення як суб'єкт підприємницької діяльності. 

При цьому відповідно до п. 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 р. № 599 (зареєстровано в Мін'юсті України 02.11.99 р. за № 752/4045, зі змінами та доповненнями), для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку в обов'язковому порядку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно з додатком № 10 до Інструкції про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, затвердженої наказом ГДПІ України від 21.04.93 р. № 12 (зареєстровано в Мін'юсті України 09.06.93 р. за № 64, зі змінами та доповненнями), де відображає доходи, одержані від надання нерухомості в оренду. 

Варіант другий. У приватного підприємця, який працює за спрощеною системою оподаткування, у свідоцтві про сплату єдиного податку не зазначено вид діяльності – надання нерухомості в оренду. 

У такому випадку він як фізична особа (а не як підприємець) може укласти договір оренди власного приміщення, і такі доходи протягом року підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб відповідно до п. 9.1 ст. 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 889-IV). 

Під час виплати такого доходу податок має бути утримано податковим агентом (якщо договір оренди укладено з підприємством або з іншим підприємцем) за ставкою, встановленою п. 7.1 ст. 7 Закону № 889-IV (15 % від об'єкта оподаткування). 

Якщо договір оренди укладено з особою, яка не є податковим агентом, то така фізична особа – орендодавець повинна подати річну податкову декларацію і зазначити в ній суму доходу, одержаного від здавання в оренду. 

Таким чином, оподаткування доходів від здавання в оренду власної нерухомості може здійснюватися фізичними особами відповідно до норм Декрету № 13-92 або п. 9.1 ст. 9 Закону № 889-IV. 

 

Рубрику підготувала 
 
Олена Хобич 
Оглядач «Вісника» 
За сприяння 
 
Володимира Сябрука 
Головного державного податкового інспектора відділу
адміністрування податків і самозайнятих осіб
Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України

 

«Вісник податкової служби України», травень 2010 р., № 20 (592), с. 38




« Предыдущая тема  | Следующая тема »
Ответить
Создать тему

Новые сообщения форума:

Коммерческие предложения Новинка! (Добавить свое предложение):


Форумы о бизнесе \ Предпринимательская деятельность \ Обмен опытом \ Вопросы начинающих \ Единый налог (Author: Сергей Иванович)